1. Anasayfa
  2. Yaşam

Topuklu Ayakkabı Giymenin İncelikleri

Topuklu Ayakkabı Giymenin İncelikleri
Topuklu Ayakkabı Giymenin İncelikleri
0

Topuklu ayakkabı her kadını az da olsa zorlayan ayakkabı türlerindendir. Topuklar üzerinde yürümeye çalışırken daha zarif görünmeniz mümkün. Bunun için mümkün olduğu kadar küçük adımlar atmalısınız. Adımlarınız ne kadar büyürse zarafetten o kadar uzaklaşırsınız. Küçük adımlar atarak dengenizi daha çabuk kurarsınız.

thumbnail
Önerilen Yazı
Tarihin en hızlı satılan oyunu: God of War

Topuklu ayakkabı giydiğinizde yere ilk olarak topuk kısmını koymanız gerekir. İlk olarak topuk ardından da ön kısmını yere koymalısınız. Bu şekilde daha rahat yürüdüğünüzü görmüş olacaksınız.

Topuklu ayakkabıyla dik durmaya özen gösterin. Bu sizi ilk başlarda zorlasa da zaman içinde alıştığınızı göreceksiniz. Yürürken önününüzde hayali bir çizgi varmış gibi hareket edin. Ayağınızın birini diğer ayağınızın önüne atarak ilerleyin.

Topuklu ayakkabıyla saatlerce durmanız gereken bir gün varsa; o günden bir gün önce evde bol bol alıştırma yapın. En azından ilk giydiğiniz kadar zorlanmamış olacaksınız. Topuklu ayakkabıları çok seviyor olabilirsiniz. Fakat her gün bu tip ayakkabılar giymekten uzak durun.

Arada düz taban ayakkabılar giyerek ayak sağlığınıza özen gösterin. Düz ayakkabılara alışıksanız hemen yüksek tabanlar giymeyin. İlk önce küt topuklardan yardım alarak orta boy topuklu ayakkabılar giymeyi deneyin. Bu topuklar topuklu ayakkabı giymeye yeni başlayanların yardımcısı olan ayakkabı türlerindendir.

Daha sonra sivri topuklara geçerek kendinizi daha rahat hissedebilirsiniz. Zaman içinde topuklu ayakkabıları daha fazla deneyimleyerek kıyafetlerinizle uygun kombinler oluşturabileceksiniz.

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir