1. Anasayfa
  2. Gündem

Türkiye Kart İçin Çalışmalar Başladı!

Türkiye Kart İçin Çalışmalar Başladı!
Türkiye Kart İçin Çalışmalar Başladı
0

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Türkiye Kart pilot uygulamasının başarılı bir şekilde sonuçlandığını kamuoyuna duyurdu. Türkiye Kart, vatandaşlara sunulan birçok avantajı içerisinde barındırarak, ulaşım, para transferi ve alışveriş gibi hayati alanlarda önemli kolaylıklar sağlayacak.

Bu önemli gelişmeyle birlikte, Türkiye Kart sistemi vatandaşların günlük yaşamlarını daha da kolaylaştıracak bir araç olarak karşımıza çıkıyor. Uygulamanın başarılı bir şekilde tamamlanması, ülkenin ulaşım altyapısının modernizasyonu ve teknolojik dönüşümüne atılan önemli bir adımı temsil ediyor.

Türkiye Kart, sadece ulaşımda değil, aynı zamanda para transferi ve alışveriş gibi ekonomik faaliyetlerde de vatandaşlara büyük bir rahatlık ve pratiklik sunacak.

Türkiye Kart Entegrasyon Süreci Tamamlandı
Türkiye Kart Entegrasyon Süreci Tamamlandı

Türkiye Kart Entegrasyon Süreci Tamamlandı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, çeşitli projelerin güncel durumu hakkında bilgi vererek önemli açıklamalarda bulundu. Konya’da teknik altyapı süreçlerinin başarıyla tamamlandığını vurguladı. Ayrıca, İstanbul’da bulunan yeni havalimanı metro hattının entegrasyon çalışmalarının da sona erdiğini belirtti.

Bakan Uraloğlu, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile Yozgat ve Gümüşhane Belediyeleri arasındaki sözleşme sürecinin de başarıyla tamamlandığını duyurdu. Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı doğrultusunda 2023 yılı sonuna kadar hedeflerinin, 6 ildeki proje uygulamalarını devreye sokmak olduğunu ifade etti.

Raylı sistemlerin geliştirilmesi konusundaki çalışmalar hakkında da bilgi veren Bakan Uraloğlu, TCDD ve TCDD Taşımacılık tarafından işletilen tüm raylı sistemlerde Türkiye Kart’ın devreye alınması için çatı sözleşme süreçlerinin hala devam ettiğini açıkladı.

Ayrıca, GAZİRAY, BAŞKENTRAY ve İZBAN hatlarında sözleşmelerin tamamlanmasının ardından entegrasyon süreçlerine başlanacağını belirtti.

Fas El-Huz Bölgesinde 7 Şiddetinde Deprem Oldu!

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir