1. Anasayfa
  2. Gündem

Twitter Blue Aboneleri 60 Dakikalık Videolar Paylaşabilecek

Twitter Blue Aboneleri 60 Dakikalık Videolar Paylaşabilecek
Twitter Blue Aboneleri 60 Dakikalık Videolar Paylaşabilecek
0

Twitter Blue abonelerine, web sürüm üzerinden yüklenebilecek bir özellik sunuldu. Kullanıcılar, artık 1080p çözünürlükte ve maksimum 2 GB boyutunda 60 dakikaya kadar video yükleyebilecekler. Bu yeni özelliği kullanabilmek için Twitter Blue abonesi olmanız gerekiyor.

thumbnail
Önerilen Yazı
Tesla, Şimdi de Çalışanlarını Kovuyor!

Tesla’nın kurucusu ve CEO’su Elon Musk, Twitter’ın kontrolünü almasının ardından, platformun kullanıcılarının çok konuştuğu bir sendeleme dönemi yaşamaya başladı.

Musk, uygulama üzerinde ciddi radikal kararlar alarak, platformun çekiciliğini arttırmaya çalıştı. En gündemdeki kararı ise, kullanıcıların doğrulama rozeti alabilmek için aylık ödeme yaparak, Twitter Blue abonesi olmaları gerektiği şeklindeydi.

Twitter’ın duyurusuna göre, Twitter Blue aboneleri, artık platforma 1080p çözünürlükte 60 dakikaya kadar videolar yükleyebilecek.

Ancak, bu durumda iki sınırlama ile karşılaşıyoruz. Birincisi, video yüklenmesi 2 GB ile sınırlıdır. İkinci kısıtlama ise, bu özellik sadece web sürümünde çalışıyor. iOS veya Android kullanan Twitter Blue aboneleri, 1080p çözünürlüğünde yüklenen videolar 512 MB boyut ve 10 dakika sınırına sahip olacak.

Nitekim, Twitter Blue abonelerinin yüklediği her video, 1080p çözünürlükte olmayacak. Twitter, kullanıcıların mümkün olan en iyi deneyimi almalarını sağlamak için, otomatik olarak videonun çözünürlüğünü düşürebilir.

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir