1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Twitter Blue Sistemi Tekrar Yayınlandı

Twitter Blue Sistemi Tekrar Yayınlandı
Twitter Blue Sistemi Tekrar Yayınlandı
0

Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasının ardından, kaosa dönüşen Twitter Blue ve mavi tik furyası geçici olarak askıya alınmıştı. Bugün bu özellik yenilenmiş şekilde tekrar kullanıma sunuldu.

thumbnail
Önerilen Yazı
Terra Kurucu Ortağı Do Kwon’un Yeni Adresi Sırbistan

Musk’ın savaştığı en büyük sorunlardan biri, Twitter’daki sahte hesaplar ve botların çoğalmasıydı ve Twitter Blue ile sahte hesapların varlığını azaltmayı hedefliyordu. Bu makalede, mavi tik oluşturmak için adım adım neler yapılacağını göstereceğiz, böylece rüyalarınızdaki işe kolayca kavuşabilirsiniz.

Bu sistem, aylık 8 dolar ödeme karşılığında direkt olarak onaylı hesap oluşturmanızı sağlıyordu. Ancak insanlar bu sistemi suistimal ederek ve gerçek ünlülerin hesabıymış gibi davranarak ortaya sahte LeBron James hesapları gibi hadiseler çıkardı. Bu nedenlerden dolayı bu özellik askıya alındı ve sonunda bugün tekrar kullanılabilir hale getirildi.

Twitter Blue üyelerine daha fazla özellik sunulacak. Üyeler satın aldıktan sonra hesapları incelenecek ve mavi tik bu inceleme sonucuna göre verilecek.

Hesabın doğrulanması için telefon doğrulaması da gerekecek. Ayrıca herkese aynı renkte onay rozeti verilmeyecek. Markaların onay rozeti altın, resmi kurumların ve otoritelerin ise gri olacak. Gri onay rozeti önümüzdeki günlerde kullanıma sunulacak.

Bunun dışında gelecek olan özellikler ise şöyle:

  • Twitter Blue üyelerinin gönderileri öncelikli olacak,
  • Üyeliğe sahip olanlar daha uzun ve 1080p videolar paylaşabilecek,
  • Normal kullanıcılara kıyasla %50 daha az reklam görecek,
  • Gönderilerini düzenleyebilecek,
  • Twitter’a resmen entegre edilecek özellikleri önceden deneyimleyebilecekler.
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir