1. Anasayfa
  2. Gündem

Twitter, Revue hizmetini kaldıracağını açıkladı

Twitter, Revue hizmetini kaldıracağını açıkladı
Twitter, Revue hizmetini kaldıracağını açıkladı
0

Twitter, üç yıldır kullanıcıların bülten oluşturarak para kazanmalarını sağlayan Revue hizmetini kaldıracağını açıkladı. İçerik üreticiler, artık Revue ile para kazanamayacaklar. Twitter, bu kararı alırken, ne düşünmüş olabilir? Bu, çoktan merak edilen bir soru.

thumbnail
Önerilen Yazı
Apple, Uydu Bağlantısı Özelliğini Bazı Avrupa Ülkelerinde Kullanıma Sundu

Daha kolay ve daha etkili para kazanma yolları arayışında olan Twitter, bülten oluşturma hizmetini kaldırarak, bunun yerini diğer para kazanma seçeneklerine bırakmak istemiş olabilir. Twitter, Revue’u kaldırırken, kullanıcılarının daha iyi ödemeler alabileceği diğer seçenekleri araştırmış olabilir.

Twitter, 2021 yılında Revue olarak adlandırılan bir platformu satın almış ve yapılan çalışmalarla Twitter’a entegre etmişti. Revue, yazarların internet üzerinden bülten oluşturup para kazanmasını sağlayan bir platformdu. Şimdi ise, Twitter tarafından Revue için yeni bir karar alındı. Revue platformu, içerik üreticilerinin para kazanmasına destek olmak amacıyla geliştirilmiş ve dünyanın en popüler mikroblog platformu olan Twitter tarafından desteklenmektedir.

Twitter, özelliğini aktif eden kullanıcılarına, 18 Ocak tarihine kadar gönderdiği bir e-posta ile bildirimde bulundu. İçerik üretici olan kullanıcılar, paylaştıkları tüm bültenleri 18 Ocak tarihinden önce indirmek zorunda kalacaklar. Bültenlere o tarihe kadar hiçbir reaksiyon vermeyen kullanıcıların ise erişim hakları silinecek. Ayrıca Twitter, Revue uygulaması için oluşturulan veritabanının da 18 Ocak tarihinden sonra silinmesine karar verdi.

Twitter çok uzun süredir, daha uzun tweetler oluşturmak için çalışmalar yürütüyor. Elon Musk tarafından daha önce açıklanan durum, araştırmacı Alessandro Paluzzi tarafından yapılan araştırmalar ile destekleniyor ve 4000 karakter uzunluğunda tweet’leri gerçekleştirecekleri ortaya çıkıyor. Yapılan bu karar, Revue’un işlevsiz hale gelmesine neden olabilir, çünkü haber bültenleri oluşturmaya gerek kalmayacaktı. Görünüşe göre bu konudaki karar da tam olarak bu yüzden verildi.

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir