1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Twitter’a Rengarenk Onay Rozetleri Geliyor!

Twitter’a Rengarenk Onay Rozetleri Geliyor!
Twitter'a Rengarenk Onay Rozetleri Geliyor!
0

Dünyanın en zengin adamı unvanını elinde bulunduran Elon Musk, geçtiğimiz günlerde Twitter’daki doğrulama rozetlerinin renklere ayrılabileceğini ifade etmişti. Bugün kimlerin hangi renkte onay rozetine sahip olacağı açıklandı.

thumbnail
Önerilen Yazı
İşte Audi’nin Kasım 2022 Sıfır Araba Fiyatları

Sosyal medya devi Twitter ile ilgili pek çok yenilik gündeme geldi. Ünlü milyarder Elon Musk ücretli mavi tik dönemiyle ilgili yeni açıklamalarda bulundu. Aktarılan bilgilere göre platformdaki güncellemeler çok yakında başlayacak.

Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk, daha önce bu konuyla ilgili açıklama yaparak “Kuruluşlar ile gerçek kullanıcılar, muhtemelen farklı renkler kullanacaklar.” diye konuşmuştu. Edinilen son bilgilere göre hangi doğrulanmış hesapların hangi renge sahip olacağı belli oldu.

Elon Musk’ın Tweet’i şu anlama geliyor:

“Önümüzdeki hafta, doğrulama sistemini geçici olarak kullanıma sunacağız. Şirketler için altın rengi, hükümet temsilcileri için gri renk, bireyler içinse mavi renk kullanacağız. Doğrulanmış hesaplara ait kimlik bilgileri, tik etkinleştirilmeden önce manuel olarak doğrulanacaktır.”

Yapılan açıklamalara göre hükümet organları gri renkte onay rozetlerine sahip olacak. İçerik üreticiler ise sarı renkte karşımıza çıkacak. Bireysel kullanıcılarda ise herhangi bir değişiklik olmadan mavi renkte sunulmaya devam edileceği belirtildi.

Dünyanın en büyük mikro blog platformu olan Twitter, ücretli mavi tik sistemini düzene bindirememiş olsa da platformu daha iyi bir yer haline getirmek için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir