1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Twitter’da İnsanların Hayati Konularda Destek İstediği Özellik Geri Getirildi

Twitter’da İnsanların Hayati Konularda Destek İstediği Özellik Geri Getirildi
Twitter'da İnsanların Hayati Konularda Destek İstediği Özellik Geri Getirildi
0

Twitter, yıllardır kullanıcılarını destek hatlarına yönlendiren özelliği geçtiğimiz günlerde kaldırılmış olsa da, gelen tepkiler üzerine platform bu özelliği yeniden getirdi.

thumbnail
Önerilen Yazı
Vivo S16 Serisi Tanıtıldı

Son zamanlarda Elon Musk tarafından satın alınan Twitter platformunda çok sayıda değişiklikler gerçekleştirilmeye başlandı. Şirketin yapısı değiştiği gibi, platformdaki bazı özellikler de değişmeye başladı. Ancak, gelen olumsuz yorumların ardından geri çekilen bu özellikler arasında bazıları da bulunuyordu.

Mikro blog sitesi, son zamanlarda bir değişiklik nedeniyle adeta gündeme oturdu. Twitter’dan çıkarılan destek hattı özelliği, konuyla ilgili olarak gelen tepkiler sonucunda geri döndürüldü. Bu özellik, kullanıcıların site hakkındaki sorularını cevaplamalarını ve sıkıntılarını çözmelerini sağlayan çok değerli bir kaynak olarak kabul ediliyor.

Twitter’da beş yıl önce, #ThereIsHelp olarak bilinen bir özellik başlatıldı. Bu özellik, pek çok ülkede ve pek çok dilde kullanılan Twitter kullanıcılarına, aradıkları her konuda yardım alma fırsatı sunuyordu. İçerisinde yer alan konular arasında; zihinsel sağlık, HIV, Covid-19, aşılar, cinsiyet-tabanlı şiddet, doğal afetler ve ifade özgürlüğü gibi hassas konular vardı.

Haberin yayınlanmasının ardından Musk ve Twitter taraflarından yeni açıklamalar geldi. Twitter’da güvenlik ve güvenilirlikten sorumlu kişi Ella Irwin, özelliğin kaldırıldığını doğruladı ancak bunun geçici olduğunu belirtti. Irwin, düzeltme sürecinin bir parçası olarak özelliğin geçici olarak devre dışı bırakıldığını belirtti.

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir