1. Anasayfa
  2. Gündem

UEFA Ülke Puanı Artmaya Devam Ediyor

UEFA Ülke Puanı Artmaya Devam Ediyor
UEFA
0

Milli aranın ardından Süper Lig heyecanı geride kalırken, Türk futbolunun üç büyük temsilcisi Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe için Avrupa’da yeni bir heyecan başladı. Galatasaray, Şampiyonlar Ligi elemelerini geçerek adını bu prestijli turnuvaya yazdırmıştı. Beşiktaş ve Fenerbahçe ise UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde gruplara katılma hakkı elde etti.

Galatasaray, uzun bir aradan sonra Şampiyonlar Ligi’nde boy gösterme şansını yakaladı ve taraftarlarına unutulmaz anlar yaşatma fırsatını elde etti. Kopenhag karşısında sahaya çıkan Galatasaray, Rams Park’ta Şampiyonlar Ligi müziğini yıllar sonra tekrar duyurdu. Bu önemli maçtan bir puanla ayrılan sarı-kırmızılı ekip, turnuvadaki ilk adımını başarıyla atmış oldu.

Fenerbahçe ise kendi evinde Nordsjaelland’ı mağlup ederek UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde iyi bir başlangıç yaptı. Üç puanı hanesine yazdıran sarı-lacivertli ekip, Avrupa kupalarında ilerleme hedefini ilk maçta gerçekleştirdi.

UEFA temsilcilerimiz

Yeni Bir Rekor Gelebilir

Geçen sezon elde ettiğimiz 11.800 puanlık rekorun ardından, yeni sezona hızlı bir giriş yaparak bir başka rekorun kapısını araladık. Şu an 33.850 puanla 9. sıradaki yerimizi koruyoruz ve bu başarı, Türk futbolu adına büyük bir umut kaynağı oluşturuyor. Hemen arkamızda ise Belçika bulunuyor, ancak 4.800 puanla aramızdaki fark oldukça açık.

Bu sezon elde ettiğimiz 1.000 puanlık katkı, uluslararası arenada Türk futbolunun rekabetçiliğini ve başarısını yansıtmaktadır. Süper Lig’in ilk 10 içerisinde yer alması, gelecekteki Şampiyonlar Ligi şampiyonumuz için önemli bir avantaj sağlayacak. Bu başarı, ön eleme oynamadan doğrudan Şampiyonlar Ligi’ne katılma şansımızı artırıyor ve Türk futbolunun uluslararası alandaki varlığını güçlendiriyor.

Kahramanmaraş Göksun’da Şiddetli Deprem Oldu!

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir