1. Anasayfa
  2. Ekonomi

Ünlü Milyarder Elon Musk, 3.58 Milyar Dolarlık Tesla Hissesi Daha Sattı

Ünlü Milyarder Elon Musk, 3.58 Milyar Dolarlık Tesla Hissesi Daha Sattı
Ünlü Milyarder Elon Musk, 3.58 Milyar Dolarlık Tesla Hissesi Daha Sattı
0

Elon Musk, Tesla hissesi satışlarına bir yenisini daha ekledi. 3.58 milyar dolar değerinde Tesla hissesi sattı. Twitter’ı 44 milyar dolar karşılığında satın almış olan Musk, nakit anlamında zorlanıyormuş gibi görünüyor. SEC raporuna göre, Musk geçtiğimiz ay 3.9 milyar dolar değerinde hisse satışı gerçekleştirdi ve şimdi de 3.58 milyar dolar değerinde hisse satışı yaptı. Bu satışlar, Twitter için alınan borçların ödenmesi için yapılıyor.

thumbnail
Önerilen Yazı
Apple, Uydu Bağlantısı Özelliğini Bazı Avrupa Ülkelerinde Kullanıma Sundu

Elon Musk, Twitter’ı satın alma sürecinde ciddi anlamda borçlanmış olmasının ardından, çareyi hisse satmakta bulmuş gibi görünüyor. Bunu doğrulamak için kesin bir bilgi yok ancak bariz olan durum için açıklamaya da gerek duyulmuyor. Musk Twitter’ı satın almaya karar verdiği andan beri Tesla hisseleri, 2022’de yapılan satışlar 23.5 milyar dolar seviyelerine ulaştı.

Elon Musk, Nisan 2022‘de Tesla hissesi satışını gerçekleştirdikten sonra yaptığı açıklamayla, işlemleri daha fazla sürdürmeyeceğini ifade etmişti. Ancak Musk bu sözünü açıkladığı zamandan beri defalarca hisse satışı gerçekleştirdi.

Ağustos ayında yaptığı açıklamada son satışların gerçekleştiğini söylemesine rağmen, Musk’ın bu sözünü tutmayıp, çeşitli sebeplerden ötürü hisse satışlarının devam edebileceği göz önüne alınarak, son çıkışının gerçekleştiği 3.58 milyar dolarlık satışların gerçekleştirilmesinden sonra bu konuda herhangi bir açıklama yapılmayacağını söyleyebiliriz.

Twitter, Elon Musk‘ın liderliğinde büyük ve tartışmalı bir değişim sürecine girdi. Bu değişim, platformun merkezinde de kendini gösterdi. Geçtiğimiz günlerde Twitter ofisinin eşyaları satışa çıkarıldı ve Twitter’ın başka bir yere taşınacağına ilişkin iddialar ortaya atıldı.

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir