1. Anasayfa
  2. Gündem

Ünlü Milyarder Elon Musk Twitter CEO’luğundan İstifa Edeceğini Açıkladı

Ünlü Milyarder Elon Musk Twitter CEO’luğundan İstifa Edeceğini Açıkladı
Ünlü Milyarder Elon Musk Twitter CEO'luğundan İstifa Edeceğini Açıkladı
0

Elon Musk, Twitter’daki CEO’luk göreviyle ilgili geleceğini takipçilerine bırakma konusunda anket yapmış ve çoğunlukla ‘Evet’ yanıtını almıştı. Bugün beklenen açıklamayı yapan Musk, bu konuda güncel kararını açıkladı.

thumbnail
Önerilen Yazı
Seat’ın Zamlı Aralık Ayı Fiyat Listesi

Milyarder iş insanı Elon Musk, son zamanlarda dünyanın en popüler mikroblog platformu olan Twitter ile gündem oluşturmaktadır. Musk, platformu 44 milyar dolar karşılığında satın aldıktan sonra radikal kararlar almış ve alınan her karar ile tartışmaların odak noktasına oturmuştur. Şimdi ise yepyeni bir karar ile gündemin içinde yer almaktadır.

Elon Musk, kullanıcılarının inisiyatifi üzerinden, Twitter’da bir anket başlatmıştı. Musk, platformun CEO’luğunu almış ve kaderini kullanıcılarının inisiyatifi üzerinden belirlemek istemişti. Anketin amacı Musk’ın, Twitter başkanlığını sürdürüp sürdürmeyeceğine dair kullanıcılarının görüşlerini toplamaktı. Bugün merakla beklenen açıklama geldi.

Elon Musk, artık CEO’luk görevini bırakacağını açıkladığında, bu görevi üstlenecek birinin bulunması gerektiğini de belirtti. Ancak bunun için önceden başladığı, çeşitli kaynaklar tarafından da açıklanmış olan yeni CEO arayışının, yerine getirilmesi gerekecek.

Elon Musk’ın Twitter CEO’su olarak istifası, tam anlamıyla bir sürpriz değildi. Platformu satın almasının ardından Musk, Twitter yönetim ekibini tamamen dağıttı ve ardından geçici olarak CEO’luk görevini üstlenmeye karar verdi. Bu hareketin, kısa süre sonra istifası anlamına geleceği herkes tarafından tahmin edilmişti.

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir