1. Anasayfa
  2. Yaşam

Uzun Elbise Nasıl Giyilir?

Uzun Elbise Nasıl Giyilir?
Uzun Elbise Nasıl Giyilir?
0

Uzun elbise kısa ve uzun boylu kadınların sık sık giydiği elbiselerden biridir. Öğretici rehberimizi kullanarak uzun elbiseleri daha iyi bir şekilde kombinleyebilirsiniz.

thumbnail
Önerilen Yazı
Topuklu Ayakkabı Giymenin İncelikleri

Uzun özellikle de penye elbiseler en iyi spor ayakkabılarla bir arada giyilir. Gri yada beyaz elbiselerin altına aynı renklerde spor ayakkabı giyebilirsiniz. Uzun elbiseleri kot ceketlerle giymeyi deneyin.

Sonbahar yada akşamları kot ceket hem şık duracak hemde sizi soğuktan koruyacaktır. Uzun elbiselerin davet şıklığı için oşan tasarımlarında kemerler sıklıkla kullanılır. Kalın kemerler uzun elbiseleri şık gösterir. Elbiseniz bol kesimse ince kemer kullanmayı deneyin.

Uzun elbiseleri kombinlemek için topuklu ayakkabı kullanmayı deneyin. Tabii bu gündelik hayat için geçerli değil. Şık davetlerde elbiselerle beraber topuklu ayakkabı giyin. Salaş bir tarz için uzun elbiseyi deri ceketlerle giyin. Hatta salaş botlarla beraber tamamlamayı tercih edin.

Salaş havanız herkesin dikkatini çekecektir. Salaş uzun elbise kombinleri için aksesuar olarak uzun kolyeler kullanmaktan çekinmeyin. Elbiselerle beraber kullanılan aksesuarlar çok çeşitli olmalıdır.

Bol aksesuar elbisenizi mıdern gösterir. Asimetrik kesim, desenli yada düz renk uzun elbiselerinizi yerine göre kombinleyin. Asimetrik kesimli uzun elbiseleri daha çok şık geceler için kullanın.

Penye ve asimetrik kesim elbiseler beyaz spor ayakkabılarla uyumludur. Şifondan oluşan asimetrik kesim uzun elbiseler ise topuklu ayakkabılarla beeraber davetlerin vazgeçilmez elbise modellerini oluşturmaktadır.

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir