1. Anasayfa
  2. Teknoloji

VALORANT, PlayStation ve Xbox’a Geliyor!

VALORANT'ın konsol sürümünün geliştirileceği açıklandı.

VALORANT, PlayStation ve Xbox’a Geliyor!
VALORANT, PlayStation ve Xbox'a Geliyor!
0

Valorant, ünlü oyun şirketi Riot Games tarafından geliştirildi. Kısa süre içerisinde küresel çapta büyük ses getirdi. Oyun, ülkemizde de geniş bir kitleye sahip. Valorant, free-to-play çok oyunculu taktiksel birinci şahıs nişancı video oyunu olarak faaliyet gösteriyor. İlk olarak 2019 yılının Ekim ayında yayınlandı. 2020‘nin nisan ayında sınırlı erişimle kapalı beta dönemine start verdi. Daha sonra 2 Haziran 2020’de resmî olarak kullanıcıların beğenisine sunuldu.

thumbnail
Önerilen Yazı
ÖTV matrah güncellemesi dün gece itibarıyla Resmi Gazete’de yayımlandı

Oyun dünyasında rekabet her geçen gün artıyor. Hem mobil cihazlarda hem de masaüstü bilgisayarlarda hemen hemen her gün yeni bir oyunla karşılaşıyoruz. Kıyasıya geçen bu liderlik mücadelesinde Riot Games ilk sırada yer alıyor. Şirket, 24 Kasım tarihinde büyük bir gelişmeyle manşetlere taşındı. Oyun ve e-spor sektörüne dair iş ilanlarının yer aldığı ‘Hitmarker’ platformunda dikkat çekici bir ilan açıldı.

Bahsi geçen ilan, direkt olarak ‘Oyun Tasarımı Yöneticisi, Konsol – VALORANT’ başlığı ile açıldı. Açıklama kısmında Riot Games’in planı gözler önüne serildi. VALORANT’ın konsol sürümünün geliştireceği resmen açıklandı.

Söz konusu iş ilanı 6 gün önce yayımlandı. İlanda oyunun konsollara sağlıklı bir şekilde getirilmesinden sorumlu olacak kişiler arandığı belirtildi. Bu kişi aynı zamanda oyunun gamepad’lerde de oynanabilir olmasından sorumlu olacak. Ek olarak Baş Tasarımcısı altında görev yapacak.

Valorant Ne Zaman Konsollara Gelecek?

Valorant Ne Zaman Konsollara Gelecek?
Valorant Ne Zaman Konsollara Gelecek?

Oyunun konsollara ne zaman geleceğine dair net bir bilgi mevcut değil. Hatta yukarıda bahsetmiş olduğumuz iş ilanında PlayStation ya da Xbox adı da açık bir şekilde paylaşılmamış. Ancak proje ekibi henüz yeni toplanmaya başlıyor. Yani tahminlere göre minimum 1 senelik bir süre olduğu söylenebilir. Elbette Riot’un hangi konsollar için geliştirdiğine bağlı olarak bu süre değişebilir.

Popüler oyun şirketi Riot Games, yunun konsollara geleceğini açıklamış olsa da bunun sadece PlayStation ve Xbox olup olmayacağını ifade etmedi. Switch ve Steam Deck gibi farklı konsollara gelip gelmeyeceği belli değil. Ancak yakın zamanda gerekli açıklamalar yapılacaktır.

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir