1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Vivo S16 Serisi Tanıtıldı

Vivo S16 Serisi Tanıtıldı
Vivo S16 Serisi Tanıtıldı
0

Vivo, uzun zamandır beklenen S16 ailesini tanıttı. Serinin üyeleri S16, S16 Pro ve S16e, benzer tasarımla geldikleri gibi, özellik konusunda da farklılık gösteriyor.

thumbnail
Önerilen Yazı
Tesla, Şimdi de Çalışanlarını Kovuyor!

S16 serisi, tasarım ve teknolojisiyle dikkat çekiyor. İlgilenenlerin, bu üç telefonun özellikleri ve fiyatları hakkında bilgi edinmeleri gerekiyor. Gelin hep birlikte S16 serisi hakkında detaylı bilgilere göz atalım.

Çin merkezli teknoloji devi Vivo, piyasaya sürdüğü akıllı telefonlarla sektörde dikkat çeken bir şirket olarak, orta segment cihazları S16 serisini tanıtmaya hazırlanıyor. S15 ailesinin yerini alacak olan yeni seri, S16, S16 Pro ve S16e olmak üzere üç telefonla geliyor.

Çin’de tanıtılan üç yeni cihaz, tasarım olarak birbirlerine çok benzerken özellik olarak birbirinden farklı özellikler sunuyor. Her üç cihaz da FHD+ çözünürlüğe sahip olup 120 Hz yenileme hızına sahip AMOLED ekranları ile donatılmış. Pro model ise diğer modellerden biraz daha farklı özellikler sunuyor. Şimdi gelelim bu cihazlara detaylı bir şekilde bakmaya.

S16 ve S16 Pro 6,78 inçlik AMOLED ekranları ile 120 Hz yenileme hızına sahip bir şekilde geliyor. Her ikisi de üst tarafına yerleştirilmiş yuvarlak bir selfie kamerasına ve ekranın içine yerleştirilmiş parmak izi sensörüne sahip. Cihazlar tasarımıyla da kullanıcıların beğenisine sunuluyor; kavisli ekranla gelen telefonlar, kullanım konforunu arttıracak şekilde tasarlanmış.

S16 modelinde 64 Megapiksel ana, 8 Megapiksel ultra geniş ve 2 Megapiksel makro kameralar bulunuyor. Ailenin lideri olan S16 Pro ise 50 Megapiksel (Sony IMX766V sensör) ana, 12 Megapiksel ultra geniş ve 2 Megapiksel makro kamera ile donatılmış. S16 ve S16 Pro modellerinin her ikisi de 50 Megapiksel ön kameraya sahip. Serideki üç telefonun tamamında ise dikdörtgen bir ada içine yerleştirilmiş üçlü kamera kurulumu bulunuyor.

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir