1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Vivo’nun Yeni Telefonu S16 Pro’nun Tasarımı Ortaya Çıktı

Vivo’nun Yeni Telefonu S16 Pro’nun Tasarımı Ortaya Çıktı
Vivo'nun Yeni Telefonu S16 Pro'nun Tasarımı Ortaya Çıktı
0

Vivo’nun yeni telefonu S16 Pro‘nun tasarımının sızdırıldığı haberler yayıldı. Görseller, telefonun kavisli bir ekrana ve üçlü kamera kurulumuna sahip olacağını ve premium görünümle gelebileceğini ortaya koyuyor. Yeni telefon, göz alıcı tasarımın yanı sıra kaliteli özellikler sunacak gibi görünüyor. Şirket, telefonun özelliklerini daha sonra detaylandıracak.

thumbnail
Önerilen Yazı
WhatsApp’a Yeni Özellik Geliyor!

Vivo, Çin merkezli bir teknoloji devidir ve her yıl akıllı telefon alanında piyasaya sürdüğü cihazlarla iddialı olmaya devam etmektedir. Geçtiğimiz haftalarda amiral gemisi serisi X90’ı piyasaya sürmüş, Dimensity 8100 işlemcisiyle donatılmış S15 Pro’yu ise geçtiğimiz ay tanıtmıştı. Merakla beklenen yeni orta segment telefonu olan S16 Pro da yakında bizlerle buluşacak.

Pricebaba ve Steve Hemmerstoffer tarafından yapılan sızıntılarla cihazın detaylarının ortaya çıkmaya başladığını gördük. Sızıntıya dahil olan render görüntüleri de cihazın tasarımı hakkında ipuçları veriyor. Görseller, Vivo’nun S Serisindeki geleneğini korumasına rağmen çekici bir tasarımla gelebileceğini ortaya koydu. Bu durum, cihaza sahip olacak kişilerin profesyonel seviyede çalışacak etkileyici bir telefonu kullanma avantajını sağlayacak.

Ekranın üst kısmına yerleştirilmiş yuvarlak bir selfie kamerası ilk olarak gözümüze çarpıyor, böylece telefonun yan çerçevelerinin yokmuş gibi göründüğü tasarımın geleceğini görüyoruz. Daha sonra telefonun ekranının AMOLED olacağı söylense de boyutu hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor. İncelediğimiz görseller, oldukça etkileyici bir tasarımın bizi beklediğini gösteriyor.

Çinli teknoloji devi tarafından üçlü kamera kurulumu tercih edildiğini görmekteyiz. LED flaşın kullanılması, kameraların bulunduğu adada mat siyah tasarımın kullanılıyor olması ile birlikte, telefonun sağ tarafında ses ve güç düğmelerinin yer alması dikkat çekiyor. Alt tarafta ise USB Type-C bağlantı noktası, mikrofon ve hoparlör mevcut. Normal güç düğmesinin kullanılması sonucunda, parmak izi tarayıcısının ekranın alt tarafına yerleştirildiği tahmin ediliyor.

 

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir