1. Anasayfa
  2. Teknoloji

WhatsApp, Yeni Özelliğini Yayınladı

WhatsApp, Yeni Özelliğini Yayınladı
WhatsApp, Yeni Özelliğini Yayınladı
0

WhatsApp, kullanıcılarına üç boyutlu avatar özelliğiyle ulaşmaya başladı. Artık kullanıcılar, oluşturdukları avatarları hem sohbetlerde hem de profil fotoğraflarında kullanabilecek.

thumbnail
Önerilen Yazı
Apple Music’e Yeni Bir Özellik Geliyor!

WhatsApp’ın çatı şirketi Meta, Instagram ve Facebook’ta mevcut olan avatar özelliğini anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’a getirdi. Bir ay kadar önce gündeme gelen bu özellik, artık kullanılmaya hazır durumda.

WhatsApp‘ın yeni özelliği hakkında yeni bir gelişme yaşandı. Meta yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, özelliğin dağıtımının başladığı belirtildi.

Kullanıcılar, artık WhatsApp’ta kendi avatarlarını oluşturarak profil resmi olarak kullanabilecek veya sohbetlerde emoji olarak gönderebilecek.

WhatsApp’ın 3D avatar özelliğinin hem iOS hem de Android kullanıcıları için kullanıma sunulduğunu gözlemledik. Ancak, şu an için tüm kullanıcıların bu özelliğe erişimi yok. Önümüzdeki günlerde veya haftalarda bu durumun değişmesi bekleniyor.

Özelliği kullanmak için uygulamanız gereken adımlar şunlardır:

  • 1: WhatsApp’taki herhangi bir sohbete girin.
  • 2: Emoji gönderdiğiniz bölüme girin.
  • 3: Ekranın alt kısmında yer alan emoji, gif ve çıkartma bölümlerinin yanında avatar sekmesini göreceksiniz. Buna dokunun.
  • 4: Avatarınızı özelleştirin ve kullanmaya başlayın.

Eğer bu özellik sizin cihazınıza da ulaşmışsa, avatarınızı oluşturmak için yukarıda yazılı adımları izleyin. Ayrıca, ayarlar bölümündeki yeni seçenekler aracılığıyla avatarınızla ilgili düzenlemeler yapabilirsiniz. Ancak, bu özellik sizin cihazınıza ulaşmadıysa, bu yöntemler işe yaramayacaktır.

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir