1. Anasayfa
  2. Teknoloji

WhatsApp’a yeni bir özellik daha geliyor!

WhatsApp'ın üzerinde çalıştığı yeni bir özellik olduğu ortaya çıktı.

WhatsApp’a yeni bir özellik daha geliyor!
WhatsApp'ın üzerine çalıştığı yeni bir özellik olduğu ortaya çıktı.
0

Artık birçoğumuzda akıllı telefon ya da tablet bulunuyor. Bu teknolojik cihazlarda genellikle sosyal ağ uygulamaları kullanılıyor. Dünya genelinde en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olarak gösterilen Whatsapp’da her telefonda kendisine yer buluyor.

thumbnail
Önerilen Yazı
Apple, Gizlilik Skandalıyla Karşı Karşıya

Whatsapp kendisini sürekli güncelleyerek kullanıcılara sayısız özellik sunuyor. Aktarılan bilgilere göre bunlara bir yenisi daha eklendi. Whatsapp ekibinin yeni bir özellik üzerinde çalıştığı belirtildi.

Üstelik uygulamanın masaüstü beta sürümü de ortaya çıktı. Peki, ses getirecek yeni güncelleme nedir? Whatsapp’ın üzerinde çalıştığı yeni özellik, direkt olarak platformun kullanıcılara mesaj göndermesini mümkün hale getirecek. Böylece herkes yeni gelişmelerden anında haberdar olacak. Fakat Whatsapp’ın en büyük rakibi olan Telegram bunu yıllar önce zaten sunmuştu.

WhatsApp’a yeni bir özellik daha geliyor!
WhatsApp’a yeni bir özellik daha geliyor!

Bahsi geçen özellik bu kez masaüstü beta sürümde karşımıza çıkıyor. Kullanıcılar bu sohbet ile ilgili nihai kararları kendileri verecekler. İsteyen herkes uygulamadan mesaj almayı durdurabilecek. Bunun yanında sessize alma seçeneği de mevcut olacak.

En popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan Telegram, bu özelliği uzun zamandır zaten sunuyor. Kullanıcılar Telegram ile ilgili tüm yeniliklerden hızlıca haberdar oluyorlar. Üstelik mesajlar video ve fotoğraflarla destekleniyor. WhatsApp’ın üzerinde çalıştığı yeni özellik de tam olarak aynı mantığa sahip olacak gibi görünüyor.

Yeni özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağına dair henüz net bir bilgi mevcut değil. Fakat en yakın zamanda kullanıma sunulması bekliyor. Whatsapp, özellikle son aylarda güncellemelere hız kazandırdı. Rakiplerini geride bırakmak için ardı ardına özellik geliştirmeye başladı. Bunların en sonuncusu da bu sohbet sistemi olacak.

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir