1. Anasayfa
  2. Gündem

Whatsapp’dan grup sohbetleri için yeni özellik geldi

Whatsapp’dan grup sohbetleri için yeni özellik geldi
Whatsapp'dan grup sohbetleri için yeni özellik geldi
0

WhatsApp’ın hazırladığı grup sohbetlerinde profil fotoğrafı özelliği tüm kullanıcıların hizmetine sunuldu. Artık gruplarda mesaj atıldığında profil fotoğrafı mesajın yanında görünecek. Böylece kullanıcılar mesajı atan kişiyi daha kolay tanıyabilecek.

thumbnail
Önerilen Yazı
Google, Arama İçin Kullanıcıların İşini Kolaylaştıracak Yeni Özellikler Kullanıma Sundu

WhatsApp, dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olarak, geçtiğimiz aylarda yeni bir özellik geliştirmişti. Bu özellik, 22.18.0.70 kodlu iOS beta sürümünde ortaya çıkmıştı ve grup mesajlarında profil fotoğraflarının kullanılmasını sağlıyordu. Böylece, mesaj atan kişinin profil fotoğrafını mesajın yanında görebilme imkanı elde edilmiş oldu.

Son gelişme, WhatsApp özelliğinin geçtiğimiz günlerde kullanıcılara sunulması oldu. Ancak dağıtım süreci hala devam etmekte ve henüz tüm kullanıcılara ulaşmamış durumda. Size bu özelliğin ulaşıp ulaşmadığını anlamak için uygulamanın son güncellemesini kontrol etmelisiniz.

Kontrollerimizin sonucunda, gruplardaki diğer kullanıcıların profil fotoğraflarının mesajların yanında göründüğünü saptadık. Yani kendi profil fotoğrafımızın görünmesi söz konusu değil. Diğer tüm kullanıcılar Telegram’da olduğu gibi profil fotoğraflarıyla mesaj yazıyor.

Gruplardaki profil fotoğrafı özelliği, şu anda hem Android hem de iOS ekosisteminde mevcut. Ancak ne zaman tüm kullanıcılar bu özelliklere erişmeye başlayacaklar, şu an için belirsiz.

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir