1. Anasayfa
  2. Teknoloji

WhatsApp’a Yeni Özellik Geliyor!

WhatsApp’a Yeni Özellik Geliyor!
WhatsApp'tan Yeni Özellik Geliyor!
0

WhatsApp’ın çalışmalarına göre, kullanıcılar tek sefer gösterilen mesajlar gönderebilecekler. Bu yeni özellik, öncelikle fotoğraf ve videolar için geliştirilmişti, ancak artık metin mesajları için de kullanılabilir olacak.

thumbnail
Önerilen Yazı
Terra Kurucu Ortağı Do Kwon’un Yeni Adresi Sırbistan

WhatsApp’ın 2.22.25.20 kodlu Android beta sürümünde ortaya çıkan bu özellik, kullanıcıların mesajlarının güvenli ve gizli olarak alıcıya ulaştırılmasını sağlayacak.

Kullanıcılar, mesaj gönderirken, mesajların sadece alıcı tarafından tek sefer görülebileceğini doğrulayabilecekler. Gönderilen mesajlar, kullanıcının isteğine bağlı olarak.

WhatsApp kısa bir süre önce, kullanıcıların yalnızca bir kez görüntülenebilecek fotoğraf ve videoları paylaşmalarına olanak tanıyan bir özellik sundu. Bu seçenek, mesajın alıcısının onu görüntülemek için yalnızca tek bir şansı olacağından, ekstra bir güvenlik katmanı sağladı.

En son Android beta sürümü artık kullanıcıların yalnızca bir kez görülebilen bir mesaj göndermesine olanak tanıyor. Bu mod etkinleştirildiğinde, mesaj alıcıya yalnızca bir kez görüntülenerek içeriğe sınırlı erişim sağlar.

WhatsApp’ın geliştirme aşamasındaki yeni özelliği, sohbet gönderme butonuna bir kilit işareti ekleyecek. Bu kilit işareti, kullanıcının tek seferlik mesaj modunu açtıktan sonra görülecek ve mesajın bir kez gösterileceğini anlatacak.

Ayrıca, mesajın karşı tarafa gönderildiğinde, karşı tarafın mesaja dokunup görüntüleyebilme özelliği de eklenecek. Bu durumda, karşı tarafın mesaja eriştiği tıpkı tek seferlik fotoğraf veya videoda olduğu gibi, mesajın üzerine dokunarak görüntülemesi mümkün olacak.

WhatsApp henüz tek seferlik mesaj özelliği ile ilgili hiçbir açıklama yapmamış. Dolayısıyla, bu özelliğin ne zaman ve hatta kullanıma sunulup sunulmayacağı hakkında bilgi sahibi değiliz. Ancak bu durumda herhangi bir gelişme olursa, size en doğru ve güncel bilgiyi sunmaya devam edeceğiz.

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir