1. Anasayfa
  2. Teknoloji

WhatsApp’tan Yeni Özellik!

Artık Eski Mesajları Bulmak Daha Kolay Olacak!

WhatsApp’tan Yeni Özellik!
WhatsApp'tan Yeni Özellik!
0

Whatsapp, küresel çapta milyarlarca kişinin kullandığı en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olarak biliniyor. Şirket, 2022 yılında pek çok güncelleme ile kullanıcıların karşısına çıkmıştı.

thumbnail
Önerilen Yazı
Afrikalı Adam Kız Arkadaşıyla 11 Kez İlişkiye Girdi! Sonunda bakın ne oldu?

Görünüşe göre Whatsapp, platforma dair geliştirmelere hız kesmeden devam ediyor. Popüler uygulama da yeni bir özelliğin daha devreye sokulduğu belirtildi.

Son olarak anket özelliği aktif edilmişti. Şimdi ise uygulamaya aslında birkaç yıl önce gelmesi planlanan özelliğin geleceği ortaya çıktı. Whatsapp’ın sohbetlerde arama yapmayı kolaylaştıracağı bildirildi. Bu sistem, tarihe göre arama şeklinde olacak. Bu güncelleme 2 sene önce denenmişti. Ancak kullanıma sunulmamıştı.

WABetaInfo tarafından paylaşılan bilgilere göre ’22.19.0.73’ kodlu yeni bir iOS beta güncellemesinde bahsi geçen özellik görüldü. Bu özelliğe beta kullanıcılarının erişebileceği söylendi. Artık bir sohbet içerisinde istediğimiz bir tarihe atlamamızı sağlayacağı belirtildi.

Herkesin bildiği üzere bazı zamanlarda geçmiş mesajlara bakmak zorunda kalabiliyoruz. Bu da son derece zahmetli bir hal alabiliyor. Söz konusu özellik sayesinde uygulamada tam tarihini bilmediğimiz mesajları rahatlıkla bulabileceğiz.

Söz konusu özellik, sohbetlerde mesaj ararken klavyenin sağ üst kısmına denk gelen yerde beliren takvim simgesiyle kullanılacak Bu simgeye tıkladıktan sonra istediğiniz tarihi seçebileceksiniz. Bu da zamandan tasarruf etmenizi sağlayacak.

Şirketin bu özelliği geniş çapta ne zaman kullanıma sunacağına dair net bir bilgi bulunmuyor. Ancak kesin olan bir şey var ki; o da herkesi büyük bir zahmetten kurtaracak.

Uygulama tüm teknolojik yeniliklere ayak uyduruyor ve kendisini sürekli olarak geliştiriyor. Daha pratik bir kullanım için sık sık güncellemeler gerçekleştiriyor.

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir