1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Xiaomi Mini PC Tanıtıldı

Xiaomi Mini PC Tanıtıldı
Xiaomi Mini PC
0

Xiaomi, küçük ve avucunuza sığan mini bilgisayarlar sektörüne giriş yapmak için Mini PC’yi tanıttı. Bilgisayar, uygun fiyata günlük işler için yeterli donanım sunuyor.

thumbnail
Önerilen Yazı
2022’nin En İyi Android Oyunu ve Uygulaması Açıklandı

Son yıllarda dizüstü bilgisayarlarıyla da piyasada adından söz ettiren Xiaomi, bugün kendi için yeni bir ilk olan bilgisayarını tanıttı. Apple’ın Mac mini’si ile rekabet eden “Xiaomi Mini PC”, eşsiz özellikleriyle dikkat çekmekte.

Xiaomi Mini PC, kompakt bir dizüstü bilgisayar olarak tasarlanmıştır ve küçük gövdesinde büyük bir güce sahiptir. Bu özellikleri sayesinde, donanımı oldukça güçlüdür ve oyun oynama, çoklu görevleri yürütme gibi ağır görevleri yerine getirme kabiliyetine sahiptir.

Xiaomi Mini PC‘nin neredeyse tüm işlemleri, küçük ve yüksek performanslı bir dizüstü bilgisayar olarak hizmet eder. Gelin, Xiaomi’nin bilgisayarına yakından bakalım.

Xiaomi Mini PC, Intel’in 12 çekirdeğe ve 16 iş parçacığına sahip olan ve Turbo ile 4,4 GHz’e kadar çıkabilen 12. Nesil Core i5-1240P işlemcisinden güç alır.

PC’nin grafik işlemcisi, aynı işlemciye entegre edilmiş Intel Iris Xe’dir. Bu kurulum, yüksek grafik performansı gerektirmeyen görevler için fazlasıyla yeterli ancak Xiaomi, daha fazla güce ihtiyaç duyanlar için de bir çözüm sunuyor. Kullanıcılar isterlerse harici ekran kartı ve depolama birimlerini bilgisayara bağlayabilirler.

Xiaomi Mini PC’nin kurulu RAM ve depolama bölümü 32 GB DDR4 RAM ve 4 TB PCIe 4.0 SSD desteği sunuyor. Isı, 4.600 RPM’lik büyük fan ile küçük gövdeden atılıyor. Ayrıca, iki adet HDMI 2.1, üç adet USB 3.2, bir adet USB 2.0 ve 3,5 mm’lik jak girişi de mevcut. Bluetooth 5.3 ve Wi-Fi 6 teknolojisi de destekleniyor.

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir