1. Anasayfa
  2. Ekonomi

Yapay Zekadan Bitcoin Yıl Sonu Fiyat Tahmini

Yapay Zekadan Bitcoin Yıl Sonu Fiyat Tahmini
Yapay Zekadan Bitcoin Yıl Sonu Fiyat Tahmini
0

Makine öğrenimi algoritması, Bitcoin (BTC) için 2022 yıl sonu ve 2023 başında bir fiyat tahmininde bulundu.

thumbnail
Önerilen Yazı
Bu Saadet Zincirinde 300 Milyon TL Vurgun Yapıldığı İddia ediliyor!

2022’nin bitişinde kripto para sektörü, kripto para borsası FTX’in kötü sonuçlarının etkilerinden kurtulmaya çalışıyor. ABD Merkez Bankası’nın (Fed) sıkı faiz politikası, BTC’nin hareketliliğini arttırıyor.

PricePredictions’ın makine öğrenimi tabanlı algoritmaları, Bitcoin (BTC) için hareketli ortalama (MA), göreceli güç endeksi (RSI), hareketli ortalama yakınsama sapması (MACD), Bollinger Bantları (BB) ve diğer göstergeleri ay sonuna kadar BTC’nin değerinin artabileceğini gösteriyor.

Yapay zeka tarafından BTC için yapılan tahminler grafikte aşağıdaki şekilde temsil edilmektedir:

Yapay zeka tarafından tahmin edilen 30 günlük grafiğe göre, Bitcoin (BTC) 31 Aralık 2022’de 18.769,94 dolardan işlem görecek.

Bu, haberin yazıldığı tarihteki fiyatına göre yaklaşık yüzde 10’luk bir artış olarak ölçülüyor. Şu an CoinGecko’da 16.992,21 dolar olarak değerlenen lider kripto para birimi, son 24 saat içerisinde yüzde 1,7 düşüş yaşasa da, son 7 gün içerisinde yüzde 4,7 oranında artış göstermiştir.

Yapay zeka kullanan bir sistem olan PricePredictions, önümüzdeki yıllarda BTC’nin fiyatını tahmin etti. Grafiğe bakıldığında, Bitcoin’in 2025 civarında tüm zamanların en yüksek seviyesine geri döneceği görülüyor.

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir