1. Anasayfa
  2. Gündem

Yerli Otomobil Togg’un Avrupa’da Ne Zaman Satışa Çıkacağı Belli Oldu

Yerli Otomobil Togg’un Avrupa’da Ne Zaman Satışa Çıkacağı Belli Oldu
Yerli Otomobil Togg'un Avrupa'da Ne Zaman Satışa Çıkacağı Belli Oldu
0

Togg CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş, Türk-Alman Ekonomi Forumu etkinliğinde yapmış olduğu konuşmada, Türkiye’nin yıllardır beklediği yerli otomobil projesi Togg’un Avrupa’ya ne zaman ulaşacağını açıkladı.

thumbnail
Önerilen Yazı
Terra Kurucu Ortağı Do Kwon’un Yeni Adresi Sırbistan

Gürcan Karakaş, Togg’un Avrupa pazarına aşama aşama gireceğini ifade etti. Gelişme, Türk otomotiv sektörünün ilerlemesine oldukça önemli bir ivme kazandıracak.

Gürcan Karakaş, 2024 yılında Togg’u İskandinav ülkelerinde satışa sunabileceklerini belirterek; Almanya ve Fransa gibi Avrupa’nın en büyük ülkelerindeki tüketicilerin birkaç yıl sonra Togg ile tanışma imkanını yakalayacaklarını açıkladı.

Başarılı yönetici konu hakkında şu ifadelere yer verdi:

2024’ün sonunda Avrupa pazarına girmeyi düşünüyoruz. Henüz yönetim kurulumuzla ülkeler bazında çok net bir önceliklendirme yapmadık. Etrafımıza baktığımızda yeni nesil araç üreticilerinin çok büyük bir kısmı önce Kuzey’de İskandinav ülkeleriyle başlıyor çünkü yeni markalara daha açıklar, elektrikli araçlara daha açıklar, altyapıları daha yaygın. Oradan da Central Europe dediğimiz Almanya ve Fransa’ya doğru geliyorlar. Biz de kuvvetle muhtemel bu şekilde ilerleyeceğiz.

Mehmet Gürcan Karakaş’ın açıklamasıyla, Togg’un planları ortaya çıktı. Görünen o ki önce İskandinav ülkelerindeki tüketiciler aracı satın alabilecekler.

Ancak aracın tüketiciler üzerindeki etkisini zaman gösterecek. İlgi çekip çekmeyeceği hakkında merakla beklenen sorunun cevabını sadece satışların başlamasıyla birlikte göreceğiz.

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir