1. Anasayfa
  2. Gündem

Zonguldak’ta Maden Ocağında Göçük! AFAD, UMKE Bölgeye Sevk Edildi

Zonguldak’ta Maden Ocağında Göçük! AFAD, UMKE Bölgeye Sevk Edildi
maden göçük
0

Zonguldak ilinde, madencilik sektöründe faaliyet gösteren bir maden ocağında meydana gelen göçük, bölgede büyük paniğe neden oldu. Özellikle Ereğli ilçesinin Kandilli mevkiinde yer alan ve Türkiye Taşkömürü Kurumu’na (TTK) bağlı olan Armutçuk Müessesi’ne ait maden ocağında yaşanan bu acil durum, güvenlik ve kurtarma ekiplerinin hızla sevk edilmesini gerektirdi.

Maden ocaklarının günlük hayatımızdaki enerji ve kaynak ihtiyacımızı karşılayan kritik tesisler olduğu göz önüne alındığında, bu tür olaylar son derece ciddi bir endişeye yol açıyor. Göçüğün nedeni ve olası kayıplar hakkında daha fazla bilgi edinmek için kurtarma ekipleri, olay yerine yönlendirildi. Bu ekiplerin çabaları, herhangi bir mağduriyetin en aza indirilmesi ve güvenliğin sağlanması için kritik bir öneme sahip.

zonguldak maden

AFAD ve UMKE Bölgeye Sevk Edildi!

GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil’in yaptığı açıklama, yaşanan maden ocağı göçüğü olayına ilişkin önemli bilgiler içeriyor. Yeşil, olayın ortaya çıkmasının hemen ardından, ekiplerinin hızla olay yerine yönlendirildiğini ve göçüğün etkilerini ve mağduriyeti net bir şekilde değerlendirmenin henüz mümkün olmadığını ifade etti. Bu belirsizlik nedeniyle, göçüğün ardından ocakta bulunan maden işçilerinin güvende olup olmadığını belirlemek amacıyla baretlerinde bulunan çiplerin incelenmesi gibi önemli bir çalışmanın yürütüldüğünü aktardı.

Buna ek olarak, göçük ihbarı sonrası acil durum müdahale ekipleri de hızla bölgeye sevk edildi. AFAD (Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı), UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi), sağlık ekipleri, polis birimleri ve Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) tahlisiye ekipleri, olası mağduriyetleri en aza indirmek ve güvenlik sağlamak amacıyla koordineli bir şekilde çalışmaya başladılar.

Mersin’de Çukurda Sıkışan Mark Dickey 9 Gün Sonra Çıkarıldı!

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir